Tipy na letní horské výlety v České republice - Kam vyrazit?

Tipy na letní horské výlety v České republice - Kam vyrazit?

Objektivy Krkonoš - Království horských stezek

Severní Čechy jsou domovem nejvyššího pohoří ČR - Krkonoš. Léto zde kraluje s nekonečnými možnostmi pro turistiku a rekreaci. Kromě známých turistických tras jako jsou Sněžka nebo Obří důl, Krkonoše nabízí i méně frekventované stezky, které návštěvníky zavedou do klidnějších partií pohoří. Obzvláště doporučujeme zmínit Luční boudu, která je skvělým výchozím bodem pro mnoho turistických výletů a často slouží i jako místo pro regeneraci a občerstvení.

Vedle pěší turistiky je Krkonoše pohoří ideální pro milovníky horského kola. Množství značených cyklotras s různým stupněm obtížnosti a úchvatné horské vyhlídky jsou jako stvořené pro letní cyklistické výpravy. Při plánování cesty nezapomeňte na Malá Úpa, méně rušné místo, kde si na své přijdou příznivci klidu a přírody.

Krkonoše také nabízí množství alternativních aktivit, jakými jsou například vyučování jógy v přírodě nebo workshopy zaměřené na horskou fotografii, což přitahuje turisty nejen z České republiky, ale i z celé Evropy. Propojení krásné přírody s kvalitními službami dělá z Krkonoš vynikající letní destinaci.

Osvěžující Jeseníky - Ráj pro milovníky klidu

Jeseníky, přestože nejsou tak známé jako Krkonoše, představují ideální možnost, jak uniknout letnímu horku. Praděd, nejvyšší vrchol Jeseníků, i během letních měsíců nabízí svěží klima, což z něj činí perfektní útočiště pro ty, kteří hledají únik před vysokými teplotami. Pokud preferujete klidnější výlety, neobjížděné Jeskyně Na Pomezi nebo Rejvíz s velkým rašeliništěm, které je doslova pokladnicí vzácných druhů flory a fauny, může být tím pravým pro vaše plány.

Jeseníky jsou také vyhledávané pro své lázeňské město Karlova Studánka. To je známé svými přírodními léčivými prameny a lázeňskými procedurami, které perfektně doplní váš pobyt v této horské oblasti. Kromě turistiky, lázně nabízejí i bohatý program wellness aktivit, čímž lákají návštěvníky z celého světa. Pro ještě intenzivnější zážitek stojí za to navštívit lokál

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY