Tipy na výlety s dětmi v Jeseníkách: Kam za dobrodružstvím a odpočinkem

Tipy na výlety s dětmi v Jeseníkách: Kam za dobrodružstvím a odpočinkem

Objavujeme krásy přírody

Jeseníky jsou jako stvořené pro rodinné výlety uprostřed přírody. Od vysokých horských štítů přes křišťálově čisté potoky až po rozlehlé lesy plné divoké zvěře. Zdejší krajina je doslova poseta naučnými stezkami, které jsou přístupné i pro ty nejmenší dobrodruhy. Jednou z nich je například stezka okolo Pradědu, kde se můžete společně s dětmi vydat na výpravu za poznáním jak místní flory, tak i fauny.

I jesenické vodopády jsou vynikajícím cílem, kde vaše kroky pravděpodobně povedou. Které dítě by nepropadlo kouzlu divoké vody padající do hlubin? Bílá Opava nabízí překrásný vodopádový systém, který je snadno dostupný i s kočárem a zaručeně vás okouzlí na každém kroku.

Zábavné parky a edukativní centra

Nechte se unést vzdělávacími hrami a atrakcemi, které jsou v Jeseníkách umístěny na každém rohu. Centra jako Jeseníky Science and Fun spojují zábavu s učením na velmi kreativní úrovni. Vaše děti si zde mohou vyzkoušet různé experimenty, které jim představí základy fyziky, chemie nebo biologie zábavnou formou.

Pro milovníky adrenalinu pak Jeseníky nabízejí řadu lanových center a lezeckých stěn. V lezeckém parku u Jeseníku můžete strávit celý den objevováním, jaké to je překonávat překážky v korunách stromů a učit se nové dovednosti v bezpečí profesionálně vedených kurzů.

Odpočinek pro celou rodinu

Po dni plném dobrodružství a nových objevů nic nepotěší více než klidné místo pro odpočinek. Jeseníky nabízí řadu wellness center, která jsou přívětivá i pro rodiny s dětmi. Bazény, sauny a relaxační zóny zde čekají, aby vám nabídly zasloužený relax po aktivním dni.

Jestliže hledáte spíše klidné místo pro piknik nebo prostě jen místo, kde byste mohli v klidu posedět a vychutnat si krásy přírody, nezapomeňte navštívit jedno z mnoha jesenických údolí. Obzvláště údolí Bílé Opavy je jako stvořené pro rodinné pikniky v náručí přírody.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY