Co dělat v Černém dole?

Co dělat v Černém dole?

Přehled

Nedávno jsem měl tu čest navštívit jedno z nejkrásnějších míst naší úžasné České republiky - Černý důl. Mnozí z vás se možná ptají: Co je to za místo a co tam vůbec dělat? No, v tom právě spočívá kouzlo tohoto článku. Tak pojďme se podívat na to, co vše v tomto malebném městě můžete prožít.

Historie Černého dolu

Když se řekne Černý důl, mnozí si možná vzpomenou na doby, kdy se zde těžilo černé uhlí. Ale opak je pravdou. Toto město, perla Krkonoš, má svůj název od průzračného potůčka, který kdysi protékal tímto údolím. Historie sahá až do 14. století, kdy město proslulo díky těžbě stříbra a mědi.

Atrakce v Černém dole

Pokud jste milovník historie, tak navštivte místní muzeum, které se pyšní bohatou sbírkou průmyslových artefaktů. Pokud dáváte přednost aktivnímu odpočinku, tak zde na vás čekají turistické stezky, cyklostezky a v zimě pak sjezdovky s vlekem a snowparkem. A nezapomeňte, že jsme v Krkonoších, takže okolní příroda je naprosto dechberoucí.

Jídlo a ubytování

Černý důl je známý svou vynikající gastronomií. Místní restaurace nabízejí širokou škálu jídel, od klasických českých pokrmů až po mezinárodní speciality. Dostanete zde vše, od tradiční svíčkové, přes hovězí gulaš, až po úžasné domácí koláče. Co se týče ubytování, máte na výběr z mnoha možností. Já vyzkoušel Penzion Pod Lípou a mohu jej vřele doporučit. Lenka, Tadeáš, pes Max a já jsme se cítili jako doma!

Tipy pro rodiny s dětmi

Černý důl je skvělým místem pro rodiny s dětmi. Můžete si tady půjčit kolo a vydat se na rodinný výlet, své ratolesti můžete vzít do místního miniparku nebo si mohou zahrát minigolf. A není nic lepšího než zakončit den návštěvou místní zmrzlinárny, kde mají skvělou zmrzlinu.

Tipy pro milovníky přírody

Pokud jste milovníkem přírody, Černý důl je jako stvořený pro vás. Můžete se vydat na některou z mnoha turistických tras a vychutnat si krásy Krkonoš. Já si vzal svého psa Maxe a šel jsem na túru na rozhlednu Žalý, odkud byl úžasný výhled na okolní krajinu. Lenka se mezitím věnovala svému koníčku - fotografování přírody.

Nákupy a suvenýry

Jako na každém turistickém místě, i zde můžete zakoupit různé suvenýry a památky, jako jsou tradiční keramické výrobky, ručně vyráběné pohlednice nebo lahodné místní speciality. Já jsem si pro sebe zakoupil keramický hrníček s motivem města a Lenka si vybrala krásný šperk se zdejším kamenem.

Příroda v Černém dole

Když říkám, že Černý důl leží v srdci Krkonoš, tak to myslím doslova. Skvěle sem zavedené turistické cesty lze projít pěšky i na kole. Ať už jde o trek na nejvyšší horu Sněžku či chillout procházku do útrob mladoboleslavských pralesů, možností, jak se seznámit s krásou České přírody, je zde nespočet.

Závěr

Černý důl je skvělým místem pro každého - rodiny s dětmi, páry na romantickou dovolenou, milovníky přírody i historie. Nedávno jsme tady strávili úžasný víkend a já vám mohu s čistým svědomím toto místo vřele doporučit. Ať už si prožijete aktivní dovolenou plnou pěších výletů a cyklistických túr, nebo se prostě jen ponoříte do dějin města, v Černém dole si určitě přijdete na své.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY