Co dělat v jižních Čechách když prší?

Co dělat v jižních Čechách když prší?

Úvod

Prší v jižních Čechách a vy nevíte, co dělat? Nebojte se, já jsem pro vás připravil několik skvělých tipů, jak strávit den a užít si dovolenou i přes špatné počasí. Moje manželka Martina a já jsme si prošli tímto velmi často během našich dovolených v této krásné oblasti České republiky. Takže pro všechny milovníky Českého Krumlova, Tábora, Budějovic nebo Hluboké nad Vltavou, tady je náš průvodce tím, co dělat, když venku prší v jižních Čechách.

Návštěva místních muzeí a galerií

Oblast jižních Čech je domovem některých z nejkrásnějších a nejhodnotnějších muzeí a galerií v zemi. Představte si, že se procházíte středověkou armádou v Husitském muzeu v Táboře nebo obdivujete unikátní sbírky v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou. Je těžké si představit lepší způsob, jak strávit deštivý den.

Relaxace v lázních a wellness centrech

Česká republika je známá svými wellness a lázeňskými centry. V jižních Čechách se nachází řada kvalitních zařízení, kde se můžete nechat rozmazlovat a odpočívat a zároveň se vyhnout nepříznivému počasí. Martina je vždy při našich návštěvách těchto míst naprosto nadšená a já taky.

Zkoumání historických památek a zámků

V jižních Čechách je nespočet historických památek a zámků, které stojí za vidění. Nenechte si ujít Český Krumlov, Hlubokou nad Vltavou nebo zámek Orlík. Přestože jsou tyto památky obvykle spojeny s procházkami venku, mnoho z nich lze navštívit i uvnitř, takže si je můžete vychutnat i při dešti.

Gastronomie Jižních Čech

Kdo by nechtěl strávit deštivý den v kavárně nebo restauraci s dobrým jídlem a pitím? Jižní Čechy jsou známé svou vynikající gastronomií. Ať už máte chuť na tradiční české speciality, nebo si chcete vychutnat něco nového, zde najdete to pravé pro vás. Navíc, je to skvělá příležitost ochutnat místní pivo z Budějovic nebo jiné speciality.

Návštěva místních pivovarů

Česká republika je známá svými výbornými pivy a jižní Čechy nejsou výjimkou. Při dešti můžete Navštívit jeden z místních pivovarů a seznámit se s procesem výroby piva. Ať už jste fanouškem světlého nebo tmavého piva, zde najdete pivo, které vás nadchne.

Výlety do přírody

Ano, možná se vám to zdá divné, ale i při špatném počasí můžete vydělat na výlet do přírody. Oblečte se do nepromokavého a jděte na procházku. Například do Šumavy nebo Blanského lesa. Tam si můžete vychutnat jedinečnou atmosféru, kterou přírodě přidává mlha a déšť.

Zážitkové parky a aquaparky

Pro rodiny s dětmi nebo jednoduše pro ty, kteří chtějí zůstat aktivní i při dešti, je jížních Čechách několik skvělých zážitkových a vodních parků. Například Lipno nad Vltavou nabízí krytý aquapark a další indoor aktivity, které zabaví děti i dospělé.

Závěr

A to je náš průvodce tím, co dělat v jižních Čechách, když prší. Jak vidíte, i když počasí není ideální, stále je zde spousta možností, jak si užít den. So, don't let a little rain spoil your fun. Ať už jste dobrodruh nebo relaxační typ, v Jižních Čechách najdete něco pro vás.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY