Kam v Čechách na motorce?

Kam v Čechách na motorce?

Přehled lokací

Kam v Čechách na motorce, to je otázka, kterou si kladou všichni milovníci dvoukolových strojů. Rád bych s vámi sdílel své tipy na nezapomenutelné moto výlety v našem krásném Česku. No a co by to bylo za mě, abych vám neřekl, jak se vypořádat s nástrahami jednotlivých tras, což?

Jdeme na to. Nasedněte, připoutejte se, petříček je plný a vracíme plyny.

Vysočina: krása srdce Čech

Vysočina je místo pro ty, kteří si potrpí na naprosté spojení s přírodou. Nejen že se jedná o mimoriádně malebný kraj, ale také nabízí nespočet příležitostí pro nezapomenutelné moto zastávky - starobylá městečka, hradů a zámků, nebo třeba nějaký ten pivovar pro milovníky zlatavého moku.

Mimochodem, jednou se mi tam stalo něco naprosto šíleného. Dělal jsem si zastávku u zámku Roštejn a když jsem se vracel k motorce, našel jsem na sedadle hlívu ústřičnou. Nikdo netuší, jak se tam dostala. Ale takové jsou eben Vysočina, vždycky vás něčím překvapí.

Český ráj: kde motorka snoubí se s přírodou

Když si řeknete Český ráj, každý si představí neskutečné skály, romantické rokle a pohádkové hrady. A co takhle zažít to vše z pohledu řidičského sedadla vaší motorky?

Jezdím tam rád s Martinou. K průjezdu městem Jičín, potom přes Valdštejn, Hrubou Skálu a dokonce až k hradu Kost.

České Švýcarsko: jakoby jiný svět

Nechcete jezdit jen po rovinách a chtěli byste svoji jízdu trochu oživit? Tak si vyrazte do Českého Švýcarska. Tam vás čekají kopce a údolí, které vás nenechají ani na chvilku odpočívat.

Je to místo, kde se motorkář cítí jako král světa. A když už tam budete, určitě nevynechejte Pravčickou bránu. I když tam motor být nemůže, krátká procházka za to určitě stojí. Teď tedy, pokud máte saharské boty.

Moravský kras: podzemní svět plný dobrodružství

Co takhle zkusit něco naprosto odlišného a vydat se na jízdu do podzemí? Moravský kras je mi k tomu jako dělaný. Tam můžete s motorce dojet téměř kamkoliv. Hlavní je zaměřit na Macochu, propast bez dna. Říká se, že kdo tam spadl, už se nevrátil. To je ale jen pověra, nebojte.

Když jsem byl tam s Martinou naposledy, tak jsme stihli jeskyně Balcarku i Kateřinskou. Trochu jsme zbloudili, ale pokud máte dobrou navigaci, nic se nemůže stát.

Sumava: za srdcem divokých krajů

A nakonec bych vás rád vzal i na Šumavu. Tam je krajina natolik variabilní, že vás přímo vybízí k tomu, abyste své motorku vydali na cestu. Jsou tam dlouhé rovné úseky, ale i zatáčky, které vás ze sedadla nenechají.

Na Šumavě jsem si oblíbil zejména trasu kolem Lipna. Je tam nádherný pohled na vodu a prašan je v pohodě. Jen pozor na ony zatáčky, znám lidi, co je tam podcenili.

Jízda v Čechách je zážitek jako žádný jiný

A tak jsme prošli nejlepšími místy na moto výlety v České republice. Doufám, že vás tyto rady inspirují a vyrazíte za dobrodružstvími na svých motorkách. Nezapomeňte, všechno má své výhody i nevýhody, ale na motorce, to je vždy požitek.

Nechť každý kilometer pod vámi je zážitek a každá zatáčka nový dobrodruh. Jezděte opatrně, jeďte s radostí. A nezapomeňte, buďte jako já, užívejte si to do poslední kapky benzínu.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY