Co dělat v Jičíně?

Co dělat v Jičíně?

Historie města Jičín

První věc, kterou chci zmínit, je historie města Jičín. Jičín je znám jako "brána Českého ráje". Je to město plné historie a kultury, které uchvacuje svou architektonickou rozmanitostí a přírodními krásami. Jičín se stal historickým městem už v roce 1335, když mu byla udělena práva královské municipalitety. Jeho historie je hluboko spojena s Jindřichem z Valdštejna, který přišel do Jičína v roce 1620 a vybudoval ho jako svou rezidenci.

Během svých cest po Evropě jsem navštívila mnoho krásných měst plných historie, ale Jičín je jedno z těch, které na mě udělaly největší dojem. Můj manžel, Tomáš, vždy miloval historii a když jsme byli v Jičíně, byl nadšený z možnosti prozkoumávat tuto historickou perlu. Naše malá Adéla byla v té době ještě příliš mladá na to, aby si plně uvědomovala všechny ty krásy, ale dnes, když ji vzpomínám, vidím ve svých očích jiskru zájmu.

Rozhledna na Valdštejnově kopci

Pokud jste v Jičíně, nesmíte vynechat návštěvu rozhledny na Valdštejnově kopci. Tato rozhledna byla postavena v 19. století a nabízí nádherný výhled na celé město a jeho okolí. Musím se přiznat, že jsem měla trochu strach z výšek, ale Tomáš mi pomohl překonat můj strach a výhled z rozhledny byl stojí za to.

Naše rodinná anekdota spojená s touto rozhlednou je taková, že když jsme tam byli, náš pes Rolf se nám ztratil. Po krátkém pátrání jsme ho našli u paty rozhledny, jak se snaží dostat k občerstvení, které nabízejí u paty rozhledny. To byl den, kdy jsme se rozhodli, že Rolf zaslouží jeho vlastní cenovku na závěs do obojku, kterou mu od té doby necháváme.

Zámek a park Ve Valdštejně

Jedním z hlavních lákadel Jičína je zámek a park Ve Valdštejně. Zámek je nádherná ukázka barokní architektury s impozantními zahradami a nádhernými výhledy na okolní krajinu. Prohlídka zámku je skvělou příležitostí prozkoumat život starých časů a dozvědět se více o historii tohoto místa. Park je pak ideální pro piknik nebo odpolední procházku.

Naše návštěva zámku byla opravdovým zážitkem. Naše malá Adéla byla fascinována všemi antickými věcmi a nádhernými miniaturami, které se tam nachází. A Tomáš měl co dělat, aby ji udržel v klidu, protože jak to malé děti mají, chtěla všechno dotýkat. Tento den byl plný smíchu a radosti, kterou si budeme pamatovat navždy.

Muzeum Českého ráje

Muzeum Českého ráje je jedno z míst, která byste rozhodně měli navštívit. Je to místo, které vás naučí více o historii a kultuře tohoto regionu. Český ráj je jedním z nejkrásnějších a nejunikátnějších regionů v České republice a je to místo, kde najdete mnoho historických památek, včetně zámků, hradů a jiných kulturních památek.

Přestože jsem byla v mnoha muzeích, ani jedno z nich mě nezaujalo tak, jako toto. Nejenže má nádherné exponáty, ale také je velmi interaktivní a dozvíte se tam hodně o historii a kultuře regionu.

Hrad Trosky

Trochu mimo Jičín, ale stojí za to navštívit, je hrad Trosky. Tento hrad představuje jeden z dominantních prvků Českého ráje. Z jeho vrcholu je krásný výhled na celou oblast a okolní krajinu. Trosky jsou hluboce zakořeněné v české kulturě a historii a jsou inspirací pro mnoho umělců a spisovatelů.

Můj milovaný Tomáš mi tohle místo doporučil a měl pravdu, bylo to nádherné! Již při příjezdu k hradu jsem byla ohromena jeho impozantností a když jsem stanula na jeho nejvyšším bodě, výhled byl neuvěřitelný. Je to jeden z těch zážitků, které vám vezmou dech.

Malebné Valdické předměstí

Valdické předměstí je jednou z nejkrásnějších částí Jičína. Můžete se procházet úzkými uličkami obklopenými starobylými domy a obdivovat jejich architekturu. Také zde najdete mnoho zajímavých obchůdků, galerií a kaváren.

Během naší návštěvy jsme strávili celé odpoledne procházením těchto uliček. Tomáš si užíval obdivování architektury, zatímco já a Adéla jsme byly okouzleny různými malými obchůdky a galeriemi, které se tu nachází. A konec dne jsme zakončili skvělou večeří v jedné z místních restaurací.

Jičínský jarmark

Posledním, ale rozhodně ne nejméně důležitým místem, které chci zmínit, je Jičínský jarmark. Tento tradiční trh je jednou z největších atrakcí města a koná se každý rok v září. Najdete zde mnoho stánků s tradičními českými produkty, řemesly a jídlem.

Nezapomeňte si vzít peněženku, protože na tomto jarmarku můžete najít vše od tradičních českých suvenýrů až po jedinečné umělecké předměty. A samozřejmě, nesmí chybět dobré jídlo a pití. Takže pokud plánujete návštěvu Jičína, určitě se pokuste přijít v době Jičínského jarmarku!

Závěr

Tak to je vše o tom, co můžete dělat v Jičíně. Je to krásné město s bohatou historií a kulturou, které zaručeně nabízí něco pro každého. Ať už jste milovník historie, architektury, přírody nebo jen rádi objevujete nová místa, Jičín je určitě město, které musíte navštívit.

Moje rodina a já jsme si naši návštěvu Jičína nesmírně užili a nemůžeme se dočkat, až se tam znovu vrátíme. A věřím, že i vy si tam užijete stejně skvělý zážitek jako my.

Tak co čekáte? Balte své věci a vydejte se na dobrodružství do Jičína!

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY