Kam v Itálii na motorce?

Kam v Itálii na motorce?

Výběr motorky pro cestu do Itálie

Záleží na vás, jestli chcete cestovat na motorce malé, střední nebo velké velikosti, ale téměř každá italská silnice je upravená tak, aby motorkáři mohli opravdu užívat jízdu. Itálie je země s dlouhou historií a kulturou a také země s nádhernými krajinskými scenériemi, které můžete obdivovat přímo z pohodlí vaší motorky. Netrvejte na tom, že byste měli jezdit jen na nejlepších modelech motorek, protože v Itálii si můžete užít jízdu na jakémkoliv typu.

Tipy na trasy

Jízda po úzkých klikatějících se silničkách Toskánska nebo podél strmých útesů Amalfitánského pobřeží, to je to pravé ořechové. Ale moje nejoblíbenější trasa? Z Bologne do Florence přes Passo della Futa. Tato trasa vás provede srdcem Toskánska a nabídne vám úchvatné výhledy na kraj, který je ztělesněním toho, jak si většina z nás představuje Itálii. Najdete zde zelené kopečky poseté olivovníky, vinicemi a rustikálními farmami obklopenými cypřišovými stromy.

Poznejte kulturu předem

Před návštěvou Itálie je důležité naučit se několik základních italských frází. I když se ve větších městech většina lidí domluví anglicky, ve venkovských oblastech tomu tak nebývá. Jakoukoli cestu může zpříjemnit dobrý přehled o kultuře a zvycích země, kterou navštěvujeme. A v mé zkušenosti Itálie není výjimkou. Pamatujte, že ať už jste kdekoliv v Itálii, čas strávený na motorce bude mnohem vzrušující, když budete znát a respektovat místní kulturu.

Rychlost a bezpečnost na italských silnicích

Italští řidiči jsou známí svou aggressivejší jízdní stylem a rychlostí, což může být pro některé z nás šokující, zvláště jestliže nejste zvyklí na tento styl jízdy. Nebuďte ale vystrašení! Jízda na motorce v Itálii může být skvělá zábava, pokud jedete správnou rychlostí a vždy dodržujete dopravní předpisy. Mějte na paměti, že v Itálii se většina silnic točí a víří jako horská křivka Fernanda Braudela, takže utrpení z cesty může být časté, pokud nemáte zkušenosti s jízdou v takových podmínkách.

Kde se v Itálii zastavit?

Itálie je známá svými kulturními památkami, výborným jídlem a víne. Je tu tolik míst, která stojí za zastavení, že bychom je sotva dokázali všechny vyjmenovat. Ale nemůžeme opomenout návštěvu Říma s jeho historickými památkami, Florencie s fascinujícím uměleckým dědictvím, Benátek se svými spleti kanálů a gondol nebo Sicílie s jejím jasným Středomořským osobitostí.

Jídlo a pití při cestě

Jestli mi věříte, cestování po Itálii vás donutí jíst a pít. A pak zase jíst a pít. A pak, když si myslíte, že už toho bylo dost, objevíte další úžasný kulinářský poklad a začne to znovu. Zkuste proslulé italské delikatesy jako jsou lasagne, pizza, pasta, mořské plody, víno a samozřejmě zmrzlina. Nezapomeňte se zastavit v místních obchodech a na trzích, abyste si zakoupili místní produkty, které vám dodají energii na cestě.

Cestování po Itálii na motorce mě změnilo

Ano, přiznávám, že jsem na své první cestě po Itálii na motorce byla úplně ztracená. Ale jak jsem postupně objevovala nová místa, nové chutě a zvyky, uvědomila jsem si, jak dvoukolejka dokáže otevřít dveře do zcela nových zážitků, které bych na čtyřkolce nikdy nezažila. Na této cestě jsem poznala lidi, kteří mi otevřeli oči a ukázali mi, jak naučit se mít ráda sám sebe, svou zemi a celý svět kolem nás.

Všechny ty chvíle strávené na silnicích Itálie, testování svých dovedností, vracející se do hotelů se špinavými rukama od řídítek, s úsměvem na rtech a pocitem, že byste chtěli zpátky na tu silnici… To vše je součástí toho, proč jsem se zamilovala do jízdy na motorce v Itálii a proč si myslím, že byste to měli vyzkoušet i vy!

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY