Tipy, kam vyrazit v Bruntále: Zábava a kultura i za deštivého dne

Tipy, kam vyrazit v Bruntále: Zábava a kultura i za deštivého dne

Historie města Bruntál a jeho památky

Bruntál je město s bohatou historií, která sahá až do 13. století. Přestože se může zdát, že za deště mnoho aktivit odpadá, městu to vůbec neubírá na kráse a půvabu. Právě naopak, deštné kapky dokáží dodat místním historickým památkám zcela unikátní atmosféru. Určitě stojí za to navštívit Bruntálský zámek, který byl postaven v renesančním slohu a dnes funguje jako muzeum. Díky vnitřním expozicím se nemusíte bát vlhkosti a chladu venkovního počasí a v teple se můžete kochat historickými exponáty.

Bruntálské muzeum – oáza poznání

Bruntálské muzeum je perfektní volbou pro milovníky historie a vzdělání. Jeho sbírky zahrnují nejen historii města a regionu, ale i přírodní vědy nebo umění. Deštivý den můžete strávit objevováním stálých i dočasných výstav, které přitahují návštěvníky různých věkových kategorií. Děti zde mohou najít interaktivní prvky, které jejich návštěvu oživí a doslova rozzáří oči novými informacemi.

Plavání nebo relaxace ve wellness

Když jsou venku kaluže, rozhodně není důvod se vody bát. Bruntál se může pochlubit moderním plaveckým bazénem, kde si můžete užít plavání bez ohledu na pocasí. Pro ty, kdo hledají klid a odpočinek, nabízí město i několik wellness center. Sauny, parní lázně nebo nabídky masáží - to všechno je skvělým způsobem jak strávit deštivé odpoledne.

Kavárny a restaurace v Bruntále

Deštivý den je jako stvořený pro posedění u šálku dobré kávy nebo čerstvě upečeného koláče. Bruntál nabízí řadu útulných kaváren, které jsou jako dělané pro relax a setkání s přáteli. A pokud máte chuť na něco konkrétního, místní restaurace nabízí skvělou kuchyni, která uspokojí i náročné gurmány.

Bruntálské kino a kulturní akce

Deštivé večery přímo vybízejí k návštěvě kina a naštěstí Bruntál vlastní kino, které pravidelně promítá širokou škálu filmů od aktuálních hitů až po umělecké snímky. Kromě toho město pravidelně pořádá kulturní akce jako jsou divadelní představení nebo koncerty, takže stojí za to sledovat místní kulturní kalendář a nenechat si ujít tyto unikátní zážitky.

Dílny a tvůrčí workshopy

Kdo by řekl, že špatné počasí může být skvělou příležitostí k rozvoji kreativity? V Bruntále najdete workshopy, kde si můžete vyzkoušet například keramiku, malování nebo jiné tvůrčí činnosti. Ideální pro rodiny s dětmi, skupiny přátel nebo jednotlivce, kteří by rádi zkusili něco nového a kreativního.

Nákupy a obchodní centra

Pro někoho může být deštivý den skvělou výmluvou k tomu, aby se vydal na nákupy. V Bruntále najdete menší obchody s regionálními produkty i velká obchodní centra, kde si můžete vybrat z široké nabídky zboží. Jestli máte chuť na shopping, není nic snazšího, než strávit den nakupováním pod střechou.

Poznávání okolí Bruntálu – výlety do přírody a technické památky

A pokud vás deští neodradí a máte vhodné oblečení, i okolí Bruntálu může nabídnout zajímavé výletní cíle. Technické památky, přírodní rezervace nebo například Edukační stezku Lesní dům - a to i za šedivého počasí - přinášejí úplně nové perspektivy. Samozřejmě je vždy dobré se připravit a zkontrolovat aktuální podmínky a otevírací doby míst, která byste rádi navštívili.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY