Tipy na výlety se dětmi: Objevte kouzlo Zlatých Hor

Tipy na výlety se dětmi: Objevte kouzlo Zlatých Hor

Historické centrum Zlatých Hor

Když se řekne Zlaté Hory, většina z nás si představí poklidnou přírodu a historii těžby zlata. Ale až se procházíte úzkými uličkami historického centra, dýchne na vás příjemná atmosféra starých časů, která je zde cítit na každém kroku. Pro děti je to jako cestování časem. Ukažte jim náměstí obklopené renesančními domy a povězte jim pár zajímavostí o místní historii. V tomto kouzelném prostředí si budete cítit jako v dávné minulosti.

Přírodní krásy okolí

Malebná příroda okolí Zlatých Hor je jako stvořená pro pěší turistiku i cyklovyjížďky s rodinou. Jsou zde četné značené stezky, které vás provedou nejkrásnějšími kouty této oblasti. Vydejte se na jednu z nich a nechte se okouzlit pohledem na vrcholy Jeseníků. Děti nadchne i možnost hraní u potoka nebo sběru lesních plodů.

Zábavné muzeum a naučné stezky

Zlaté Hory jsou domovem několika muzeí a naučných stezek. Jednou z nich je Muzeum zlata, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o historii těžby a zpracování zlata. Vedle faktů dětem poskytne i zábavnou interaktivní expozici, kde si mohou zkusit těžbu zlata na vlastní kůži. Kromě muzea je tu spousta naučných stezek, které jsou skvělou formou vzdělání i zábavy.

Vodní radovánky a sportovní aktivity

Pro milovníky vodních radovánek nabízí Zlaté Hory několik možností, jak strávit horké letní dny. Můžete navštívit místní koupaliště nebo se vydat na vodácký výlet po řece. Pokud jste spíše sportovně založená rodina, můžete vyrazit na hřiště, nebo si sjednat hru minigolfu. A pro ty, co mají rádi větší adrenalin, je tu možnost projít si lanový park.

Chutě Zlatých Hor – místní speciality

Koneckonců, co by to byl za rodinný výlet bez dobrého jídla? V Zlatých Horách najdete několik restaurací a kaváren, kde si můžete pochutnat na místní kuchyni. Ať už máte chuť na tradiční české jídlo nebo na něco moderního, určitě si vyberete. Přidejte k tomu kávu nebo domácí limonádu a máte dokonalý recept na odpočinek po dni plném dobrodružství.

Tipy na ubytování a praktické informace

Na závěr ještě pár tipů na ubytování. V Zlatých Horách je spousta možností, od hotelů přes penziony až po útulné sruby a chaty. Při výběru se zaměřte na to, aby bylo ubytování vhodné pro děti a nabízelo dostatek pohodlí po celodenním objevování krás této oblasti. Také nezapomeňte zkontrolovat aktuální informace na místním informačním centru a udělejte si plán, který zahrnuje i případné nepříznivé počasí.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY