Kam se jít koupat Jizni Cechy?

Kam se jít koupat Jizni Cechy?

Úvod do kouzel Jižních Čech

Ano, jsem Dan a Jizni Cechy jsou pro mě zvláštní místo. Je to ten druh místa, který je odkazem na zdánlivě jednoduché ale přesto velmi bohaté časy. Nedá se zapřít, že pohled na šumící lesy, zvlněné pahorky a zářící jezera Jižních Čech je čistě výjimečný. Ale co když máte chuť na koupání? Kde jsou ty nejlepší místa, kde se můžete svléknout do plavek a skočit do vody? No, pokud jste chtěli vědět, jste na správném místě. Uchopil jsem klávesnici a rozhodl jsem se s vámi podělit o moje tipy na nejlepší místa k koupání v Jižních Čechách.

Hluboká nad Vltavou: Voda sousedící s nádherným zámkem

Jeden z mých nejoblíbenějších výletů v Jižních Čechách byl do Hluboké nad Vltavou. Nejen, že jsem se pokochal pohledem na impozantní zámek, ale našel jsem zde i malé koupaliště, kde můžete strávit den pohodového koupání. Čerstvou vodu doplňuje temný stín stromů, což v horkých letních dnech oceníte. Navíc cesta na toto místo je skvělým zážitkem, plnou krásné přírody, kterou skrývají Jižní Čechy. Tohle místo je ode mě dostane zažatý palec nahoru.

Jezero Bezdrev: Nejdéle se zdržujte na značce D1

Vždy se snažím objevovat nová místa a právě to mě dovedlo k jezeru Bezdrev. Jde o třetí největší jezero v České republice a je obklopeno nádhernými loukami a bohatými lesy. Nabízí širokou škálu vodních aktivit od plavání až po rybolov. Pamatuji si, jak mě Max, můj věrný pes, tlačil do vody s nadšením, které jsem u něj viděl jen málokdy. Pro mě je Bezdrev jedním z nejoblíbenějších míst k opalování a plavání a vřele ho doporučuji i ostatním.

Český Krumlov: Řeka Vltava a starobylé město

Další místo, které mi přišlo na mysl, je Český Krumlov. Toto malebné město je lákadlem pro turisty z celého světa a nabízí úchvatné průhledy na své historické centrum, navíc ale Vltava protékající městem nabídne skvělé možnosti k plavání. Můžete si také pronajmout kánoe nebo kajak a proplout se krajinou křižovanou řekou. Já sám si prošel tuto trasu několikrát a bylo to vždy naprosto okouzlující.

Rožmberk: Potápějící se ráj

Pokud jste fanouškem potápění, návštěva Rožmberku by pro vás měla být povinností. Rožmberk je nádherné jezero s velmi čistou vodou, které je oblíbeným místem pro potápěče. Všímám si, že každý rok sem přijíždí více a více nadšenců. Sám nejsem velký potápěč, ale musím říci, že jsem se zde cítil velmi komfortně.

Jindřichův Hradec: Malé koupaliště v srdci města

Já sám mám rád poklidnejší místa, kde mohu strávit den bez velkého ruchu. Malé plážové koupaliště v Jindřichově Hradci je takové místo. Je to tiché místo, kde můžete zapomenout na stres a jen si užít volného času. Navíc je to neuvěřitelně pohodlné, protože je to opravdu jen kousek od centra města.

Závěrem

Jižní Čechy mají tolik skvělých míst k vyhledávání. Hledání těchto míst je pro mě dobrodružství, které nikdy neomrzí. Doufám, že vám mé tipy pomohou najít perfektní místo pro koupání a určitě mi dejte vědět, pokud narazíte na místa, která jsem tady nezmínil. Těším se na vaše komentáře a vámi objevená místa.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY